بررسی دلایل خش خش کردن بلندگو لپ تاپ چهارشنبه، 16 خرداد 1403
توسط : ADMIN نظرات (3)
بررسی دلایل خش خش کردن بلندگو لپ تاپ

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ چیست؟
قبل از آنکه به معرفی نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج بپردازیم شما را با مفهوم نمایندگی تعمیر لپ تاپ آشنا می کنیم.
نمایندگی تعمیر لپ تاپ به مکانی گفته می شود که یک یا چند نفر متخصص در امور تعمیرات لب تاپ در آنجا حضور دارند.  نمایندگی باید با تمامی لپ تاپ ها و روش حل مشکلات هر یک به خوبی آشنایی داشته باشد. همانگونه که می دانید لپ تاپ دارای دو سیستم نرم افزاری و سخت افزاری است. مشکلات سخت افزاری معمولا در لپ تاپ ها رایج تر است. شاید شکل و ظاهر همه لپ تاپ ها یکسان باشد اما به دلیل تفاوت در شرکت سازنده هر یک تفاوت هایی هم دارند. بنابراین پرسنل نمایندگی لپ تاپ باید تمامی لپ تاپ ها و سیستم های داخلی و خارجی، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری هر یک را به خوبی بشناسد. یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است در لپ تاپ ایجاد شود صدای خش خش از بلندگو آن است. خش خش دلایل مختلفی می تواند داشته باشد، در ادامه این مشکلات را با هم بررسی می کنیم.
 
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ چیست؟
 
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج تمامی مشکلات لپ تاپ را بررسی و برطرف می کند. خش خش بلندگو لپ تاپ یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است برای لپ تاپ ایجاد شود. ممکن است که لپ تاپ در حال پخش آهنگی باشد و یا در حال دیدن فیلم از لپ تاپ خود باشید، ناگهان صدای خش خش بلندگو شما را نگران کند. در ادامه دلایل خش خش بلندگو لپ تاپ را با هم بررسی می کنیم. پیشنهاد ما از همین ابتدا این است که، قبل از هر چیز بررسی نمایید که بلندگو بر اثر ضربه یا رسوخ رطوبت به داخل آن آسیب ندیده باشد.
بررسی فرمت صوتی
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج شما را در رفع مشکلات صوتی لپ تاپ یاری خواهد کرد. ویندوز گزینه های مختلفی را برای تنظیم صدا دارد. Cd،dvd , ، studio گزینه های مختلف تنظیم صدا هستند. فرکانس صدا در هر یک از اینها متفاوت است. حداکثر فرکانس 192000 و حداقل آن 44100 می باشد. برای حل این مشکل مراحل زیر را طی کنید
• اجرا کردن run با فشردن دکمهwindows+r
• تایپ control panel جهت راه اندازی برنامه
• تایپ کلمهsound در سمت راست نوار جستجوی بالای صفحه سپس باز کردن sound return در نتیجه جستجو
• کلیک بر روی دستگاه صوتی متصل به رایانه سپس راست کلیک و انتخاب گزینهproperties
• انتخاب تبAdvanced در بالای صفحه. کلیک بر روی  Default format و ظاهر شدن نوار کشویی
• انتخاب cd quality و ذخیره تغییرات
• ریستارت لپ تاپ و بررسی جهت اطمینان از حل مشکل
 
 
بررسی فرمت صوتی
 
بررسی تاخیر DPC
DPC بخشی از ویندوز است که وظیفه کنترل درایورهای سخت افزار را بر عهده دارد. در صورتی که اجرای برخی از درایورها بیش از حد طولانی شود، سبب از کار افتادن سایر درایورها از جمله درایور صوتی می شود. این مشکل به صورت خش خش یا وزوز در بلندگو لپ تاپ نمایان می شود.
برای حل این مشکل DPC Latency Checker را دانلود و اجرا نمایید. در صورت وجود Latency در نوارهای زرد و سبز احتمالا هیچگونه مشکلی در تاخیر اجرای درایوها وجود ندارد.  اگر Latency در نوار قرمز رنگ باشد به معنی مشکل در برخی از درایوها است. تعمیرات لپ تاپ درکرج با کمک کرج رایان آسان است پس دیگر نگران مشکلات لپ تاپ خود نباشید
غیر فعال کردن برنامه های شخص ثالث 
نمایندگی تعمیر لپ تاپ در کرج مشکل لپ تاپ شما را با مناسب ترین هزینه برطرف می کند. در لپ تاپ برخی از برنامه ها وجود دارند که با سیستم صوتی در تضاد هستند، به دلیل اینکه صدا قبل از خروج از بلندگو از طریق آن ها عبور می کند، سبب اختلال در عملکرد اولیه درایورهای صدا می شود. 
برای حل این مشکل بهتر است لپ تاپ خود را بررسی نمایید. تمامی برنامه های شخص ثالث را غیر فعال کنید. در صورتی که تعداد این برنامه ها زیاد است لپ تاپ خود را در حالت ایمن بوت قرار دهید و سپس عیب یابی را در این حالت انجام دهید.
نصب دستگاه صوتی با کیفیت بالا
نصب درایور با کیفیت بالا به جای درایور IDT High Definition Audio CODEC یکی دیگر از راه های کاربردی جهت حل مشکل صوتی می باشد. پیشنهاد ما Definition Audio Device یا Realtek High Definition Audio می باشد. 
 
نصب دستگاه صوتی با کیفیت بالا
 
اسکن فایل های خراب و گم شده
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج آماده پاسخ گویی در رابطه با مشکلات لپ تاپ شماست. در صورتی که هیچ یک از راه های فوق در حل مشکل لپ تاپ شما موثر نبود بهتر است از Restoro Repair Tool  استفاده کنید. این روش قابلیت اسکن فایل های خراب و گم شده را دارد. روشRRT علاوه بر اینکه جهت حل مشکل خرابی سیستم استفاده می گردد به بهینه کردن عملکرد سیستم شما کمک نیز می کند.  
جمع بندی
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج با استفاده از پرسنلی متخصص و مجرب، آماده کمک به شما همشهریان عزیc در رفع مشکلات مربوط به لپ تاپ می باشد. علاوه بر موارد فوق مسائل مختلفی ممکن است بر روی بلندگو لپ تاپ موثر باشد. برای نمونه ممکن است که رطوبت به لپ تاپ برسد و سبب خرابی بلندگو شود. افزایش بیش از حد صدای لپ تاپ هم بر روی سیستم صوتی آن موثر است و سبب آسیب به آن می شود. بنابراین ابتدا سعی کنید از لپ تاپ در مقابل رطوبت و ضربه حفاظت کنید. همچنین بهتر است که صدای لپ تاپ را در زمان مشاهده فیلم و پخش آهنگ کم کنید. در صورتی که پس از بررسی موارد فوق متوجه شدید که مشکلات لپ تاپ شما ناشی از مشکلی جدی در بلندگو آن است، بهتر است که با نمایندگی تماس بگیرید و اگر نیاز باشد لپ تاپ را به آنجا ببرید. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج شما را در رفع مشکلات صوتی لپ تاپ یاری خواهد کرد

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .