نقش و عملکرد پاور در لپ تاپ شنبه، 31 اردیبهشت 1401
توسط : ADMIN نظرات (3)
نقش و عملکرد پاور در لپ تاپ

چگونگی نقش و عملکرد پاور در لپ تاپ

پاور از مهمترین قطعات سخت افزاری هر لپ تاپ بوده که عملکرد آن بر روی دیگر قطعات تأثیر مستقیم دارد. البته این تاثیر به سزا در تمامی دستگاه‌ های الکترونیکی نیز مشاهده می شود. در واقع پاور به عنوان منبع تغذیه در تمامی دستگاه های الکترونیکی به کار رفته که برق شهری وارد شده را به برق مورد نیاز دیگر قطعات دستگاه تبدیل می‌ نماید.
لپ تاپ نیز به عنوان یک دستگاه الکترونیکی برای تبدیل برق Ac به Dc نیازمند برد پاور می باشد. پاور به دو قسمت سرد و گرم تقسیم می‌شود. قسمت گرم پاور بخشی است که برق شهری ۲۲۰ ولت را دریافت کرده و قسمت سرد آن با ولتاژ های تبدیل شده مانند ۱۲، ۵ و ... کار می کند. این قطعه در صورت خرابی قابل تعمیر بوده اما چنانچه آسیب‌ های وارد شده از جدیت زیادی برخوردار باشند و یا به مرور زمان خرابی در بخش‌ های مختلف آن گسترش یابد، تنها راه باقی مانده تعویض پاور با قطعه مشابه سالم است.
باید توجه داشته باشید که پاور به دلیل عملکرد مهم و موثر خود از ارزش بالایی در لپ‌ تاپ برخوردار بوده و کارکرد درست تمامی قطعات سخت افزاری به عملکرد صحیح پاور بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است راهکار های موثر در افزایش طول عمر پاور لپ تاپ خود را جدی گرفته و با به کارگیری آنها، در جهت پیشگیری از بروز آسیب های جدی در این بخش و عواقب مخرب پس از آن اقدام نمایید.

علائم رایج خرابی برد پاور لپ تاپ

همانطور که می دانید هر یک از مشکلات سخت افزاری در صورت پیش آمد، علائمی را از خود بروز می‌دهند که شما می توانید با تشخیص سریع و به موقع آن ها، در جهت رفع سریع مشکل اقدام نمایید. از آنجایی که وظیفه اصلی برد پاور تامین برق مورد نیاز تمامی قطعات سخت افزاری دستگاه است، خرابی این قطعه نیز می‌ تواند در عملکرد آن اختلال ایجاد کرده و باعث عدم نمایش داده ها و یا عدم روشن شدن صحیح دستگاه شود. در ادامه مطلب برخی از رایج ترین نشانه های خرابی برد پاور لپ تاپ برای شما کاربران گرامی بیان شده است.

روشن نشدن لپ تاپ

از مهم‌ ترین و رایج‌ ترین نشانه های خرابی برد پاور لپ تاپ می توان به عدم روشن شدن دستگاه اشاره داشت. همانطور که در قسمت های قبل بیان شد، وظیفه اصلی برد پاور در لپ تاپ تامین انرژی مورد نیاز دیگر قطعات است. از این رو چنانچه این قطعه دچار خرابی و از کار افتادگی شود، در عملکرد آن نیز اشکالاتی ایجاد شده که در نهایت سبب عدم تامین برق دیگر قطعات می شود.
قطعات سخت افزاری نیز در صورت عدم دریافت برق مورد نیاز خود به روند همیشگی ادامه نداده و لپ تاپ روشن نمی شود. البته چنین مشکلی می تواند به علل دیگری از جمله خرابی باتری، قطعه اتصالات مربوطه و ... نیز صورت گیرد. به همین دلیل توصیه می‌شود پس از مواجه شدن با عدم روشن شدن لپ تاپ خود پیش از انجام هر کاری از سلامت باتری و اتصالات مربوطه مطمئن شده و سپس به عیب یابی پاور بپردازید.

روشن و خاموش شدن مکرر لپ تاپ

یکی دیگر از نشانه های رایج خرابی پاور لپ تاپ روشن و خاموش شدن این دستگاه به صورت مکرر است. هرگاه با خاموش و روشن شدن ناگهانی و اتفاقی لپ تاپ خود مواجه شدید، احتمال خرابی پاور را در نظر داشته باشید. البته این مشکل می‌ تواند به دلایل دیگری مثل قطع و وصلی اتصالات مربوطه نیز صورت گیرد.
پس از تکرار مکرر این اختلال بهتر است که لپ تاپ معیوب را در جهت بررسی و عیب یابی دقیق و همچنین رفع مشکل روی داده و پیشگیری از گسترش خرابی، به یکی از مراکز تعمیرات مربوطه ، مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج بسپارید.

خاموش و روشن شدن اتفاقی و ناگهانی لپ تاپ

گاهی اوقات لپ تاپ به درستی روشن شده و هیچ مشکلی در کارکرد آن وجود ندارد. اما ناگهان هنگام انجام امور مهم با لپ‌ تاپ، این دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود. این مشکل می تواند در بسیاری از عملیات مهم اختلال ایجاد کرده و نارضایتی کاربران را در پی داشته باشد.
به همین دلیل توصیه می‌شود همواره نکات مربوط به پیشگیری از خرابی پاور لپ تاپ خود را جدی بگیرید. چنانچه با تکرار اختلال خاموش روشن شدن اتفاقی و ناگهانی لپ تاپ خود مواجه هستید، می توانید در جهت عیب یابی و رفع مشکل به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه نمایید.

علت اصلی خرابی پاور لپ تاپ و راه پیشگیری از آن

اصلی ترین عامل خرابی و آسیب دیدگی پاور لپ تاپ نوسانات نامناسب برق است. برق ۲۲۰ ولت شهری دارای نوسانات مخرب بوده که ورود آنها به قطعات سخت افزاری می تواند باعث آسیب های جدی و یا از کار افتادگی آنها شود. به همین دلیل همواره توصیه می شود که پیش از استفاده از لپ تاپ، از اتصال محافظ برق مطمئن شوید.
محافظ برق می تواند نوسانات مخرب ولتاژی را مهار کرده و مانع از ورود آنها به داخل دستگاه شود. چنانچه اتصال لپ تاپ به پریز را به وسیله یک محافظ برق ایمن کنید، از آسیب دیدگی قطعات سخت افزاری به ویژه پاور در این زمینه و عواقب مخرب پس از آن پیشگیری خواهد شد.

تعمیر و تعویض پاور لپ تاپ در نمایندگی کرج

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج ، یک مجموعه بزرگ در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری مانند پاور، فن، کارت گرافیک، لولا و ... و همچنین رفع اختلالات نرم‌ افزاری رایج مانند هنگ کردن سیستم، ریکاوری اطلاعات هارد، ویروس کشی سیستم، نصب ویندوز در کرج، نصب انواع نرم افزارهای تخصصی و عمومی، نصب آنتی ویروس اورجینال و به روز رسانی دوره ای آن و ... می باشد. 
چنانچه با علائم بیان شده در مورد خرابی پاور لپ تاپ خود مواجه شدید، می توانید دستگاه معیوب را در جهت عیب یابی صحیح و رفع مشکل روی داده ، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج سپرده تا از بهترین خدمات ممکن در این حوزه در اسرع وقت بهره مند شوید.

بررسی نقش اصلی پاور لپ تاپ در نمایندگی لپ تاپ کرج

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .