بررسی علل خرابی پاور کامپیوتر در نمایندگی کرج پنجشنبه، 1 تیر 1402
توسط : ADMIN نظرات (3)
بررسی علل خرابی پاور کامپیوتر در نمایندگی کرج

پاور و وظیفه آن در کامپیوتر

پاور یا منبع تغذیه به سخت افزاری گفته می شود که که برق کامپیوتر را تامین می کند و برق را بین قطعات مختلف تقسیم می کند. و جریان متناوب (AC) پریز را به جریان مستقیم (DC)تبدیل می کند.

وظیفه پاور کامپیوتر تامین برق قطعات سخت افزاری دیگر در کامپیوتر است  و بقیه قطعات سخت افزاری بدون وجود پاور  کار نخواهند کرد. 
پاور یکی از قطعاتی است که بیشتر در معرض خرابی قرار میگیرد و عواملی مانند: آب خوردگی، ضربه خوردن و نوسانات برق  در خرابی این قطعه بسیار مهم در کامپیوتر  نقش مهمی دارند ، در ادامه این مقاله ،متخصصان نمایندگی کامپیوتر کرج علل خرابی و راهکار های پیشگیری از خرابی پاور (منبع تغذیه) کامپیوتر را شرح داده اند. توصیه می کنیم این مطلب مهم راه برای جلوگیری از خرابی پاور کامپیوتر را از دست ندهید.

بررسی عوامل خرابی پاور (منبع تغذیه) کامپیوتر 
 
نوسانات برق و ولتاژ بالا

مهم ترین و شایع ترین مشکل خرابی پاور های کامپیوتر نوسانات  و ولتاژ بالای برق است.
نوسانات و ولتاژ بالای برق باعث خرابی قطعات داخلی پاور کامپیوتر از جمله : آی سی تغذیه ،دیود ها،فیوز ها،خازن ها و دیگر قطعات داخلی پاور می شود. برای جلو گیری از خرابی پاور کامپیوتر در برابر نوسانات و ولتاژ بالا پیشنهاد می شود که حتما از محافظ های با کیفیت استفاده شود، محافظ ها از نوسانات و ولتاژ بالا محافطت می کنند و باعث بلند تر شدن عمر پاور کامپیوتر  می شود.

آب خوردگی پاور کامپیوتر

یکی دیگر از عواملی که باعث خرابی و آسیب به پاور کامپیوتر می شود ، آب خوردگی و رطوبت است.
با ورود رطوبت به پاور کامپیوتر باعث اتصال کوتاه میان قطعات داخلی پاور کامپیوتر مانند:خازن و دیود می شود ، ورود رطوبت و آب خوردگی باعث افزایش ولتاژ و سوختن برد پاور کامپیوتر می شود و می توانید برای تعمیر پاور یا تعویض آن به نمایندگی تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ کرج مراجعه کنید.

ضربه و حمل نادرست پاور کامپیوتر

یکی دیگر از عواملی که باعث خرابی پاور کامپیوتر می شود ، ضربه و حمل نادرست آن است.
پاور کامپیوتر یکی از قطعاتی است که دارای حساسیت بالا هستند،  ضربه و تکان های زیاد باعث خرابی پاور کامپیوتر می شود که در بسیاری از موارد کاربران مجبور به تعویض آن می شوند.

حشرات
یکی دیگر از عوامل خرابی کامپیوتر که نسبت به بقیه عوامل کمتر است وجود حشرات داخل پاور کامپیوتر است. 
حشراتی مانند: مورچه و سوسک باعث اتصال کوتاه شدن بین قطعات می شود و باعث می شود برد پاور کامپیوتر بسوزد.

 متخصصان در نمایندگی تعمیرات کامپیوتر کرج با دانش و تجهیزات مدرن در تعمیر یا تعویض این قطعه به شما کمک می کنند.

علائم خرابی پاور کامپیوتر:

خاموشی کامل  کامپیوتر 

یکی از علائم مهم و واضح خرابی پاور کامپیوتر  خاموشی کامل کامپیوتر است. تمامی قطعات نیازمند برق هستند که برق آنها را پاور تامین می کند، اگر پاور درچار خرابی شده باشد، کامپیوتر قادر به روشن شدن نیست  و قطعات دیگر کامپیوتر برق به آنها نمی رسد.

مشاهده صفحه آبی ( blue screen)

یکی دیگر از علائمی که میتوان گفت پاور خراب است ، وجود صفحه آبی  در صفحه نمایش کامپیوتر شماست . وقتی که پاور توانایی تامین برق برخی از قطعات را ندارد و قادر نیست آن قطعه سخت افزاری را راه اندازی کند.

صدای نویز و صدای غیر معمول از کیس

یکی دیگر از علائم خرابی پاور کامپیوتر وجود صدای نویز و صدای عجیب از پاور است. پاورها دارای یک فن بزرگ هستند. از آنجایی که این فن به صورت مداوم در حال گردش است، می تواند باعث جذب گرد و غبار شود، بیشتر در معرض خرابی قرار می‌گیرد. 

ریست و کرش های مکرر هنگام کار با کامپیوتر

ریست و کرش یکی دیگر از علائم خرابی پاور کامپیوتر است. شما هنگام کار با کامپیوتر،کامپیوتر درچار کرش و ریست می شود.

سیستم روشن می شود اما سیستم عامل بالا نمی آید

یکی دیگر از  علائم خرابی پاور این است که سیستم روشن می شود اما سیستم عامل بالا نمی آید و تصویری ندارید. بعد از روشن کردن کامپیوتر چراغ ها روشن می شوند ولی فن ها کار نمی کنند.
یکی دیگر از علائم خرابی پاور کامپیوتر این است که بعد از روشن کردن کامپیوتر چراغ ها روشن می شوند ولی فن ها کار نمی کنند که باعث اختلال در کارایی کامپیوتر می شود.
پاور کامپیوتر یکی از قطعات سخت افزاری است، که بسیار حساس و نیازمند مراقبت در برابر آب خوردگی ، ضربه ،حشرات ، نوسانات برق و دیگر موارد است.برای اینکه پاور عمر طولانی تری داشته باشد پیشنهاد می شود از محافظ استفاده شود.

تعمیر پاور کامپیوتر در نمایندگی لپ تاپ و کامپیوتر کرج

متخصصان و کارشناسان نمایندگی تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ کرج  با عیب یابی و تعمیر یا تعویض پاور کامپیوتر، خدمات مورد نظر شما را با بالاترین کیفیت انجام خواهند داد. درصورت خراب شدن پاور کامپیوتر بهتر است هرچه سریعتر به مراکز معتبر تعمیرات کامپیوتر مانند نمایندگی تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ در کرج مراجعه کنید.

بررسی علل خرابی پاور کامپیوتر توسط نمایندگی تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ کرج

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .