تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ در نمایندگی لپ تاپ کرج شنبه، 31 اردیبهشت 1401
توسط : ADMIN نظرات (3)
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ در نمایندگی لپ تاپ کرج

آشنایی با نقش کیبورد در لپ تاپ

کیبورد که در زبان فارسی همان صفحه کلید تعبیر می شود از اجزای سخت افزاری لپ تاپ و جزء مهمترین قطعات آن به حساب می آید. از طریق فشار دادن دکمه هایی که بر روی کیبورد سیستم قرار دارند کاربر می‌تواند اطلاعات مورد نیاز خود را به سیستم وارد کند. در واقع کیبورد یکی از مهم‌ ترین مسیر های ارتباط کاربر با لپ تاپ را فراهم می سازد.
در صورت نبودن و یا خرابی کیبورد، کار با سیستم بسیار سخت شده و خیلی کند پیش می‌ رود و به همین علت هیچ کاربری دوست ندارد که حتی برای چند ساعت کیبورد لپ تاپ کارایی خود را از دست بدهد. خراب شدن کیبورد و از کار افتادن آن، از جدی ترین مشکلات لپ تاپ ها محسوب شده و در صورت اتفاق افتادن چنین چیزی، کاربران عجله دارند تا به سرعت آن را برطرف نمایند.
اما بسیاری از کاربران نمی دانند که با استفاده درست یا غلط و انجام برخی رفتار ها هنگام کار با سیستم، چقدر می توانند در مقدار طول عمر صفحه کلید و دیگر بخش های لپ تاپ تاثیر گذار باشند. کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج، مهمترین نکات برای مقابله با آسیب دیدگی کیبورد را در ادامه برای شما کاربران عزیز آماده سازی کرده‌ اند.

راهکار های پیشگیری از خرابی کیبورد لپ تاپ

خراب شدن صفحه کلید لپ تاپ مشکلی بسیار آزار دهنده بوده چرا که هیچ کس نمی تواند با سیستمی که کیبورد ندارد کار کند. گاهی اوقات انجام ساده ترین کارها بدون استفاده از کیبورد نیز بسیار سخت و زمان بر است. برای همین توصیه می کنیم پیشگیری از خراب شدن صفحه کلید لپ تاپ را جدی بگیرید. علاوه بر ایجاد دردسر های زیاد هنگام خرابی کیبورد، آسیب‌ دیدگی صفحه کلید لپ تاپ می تواند به خرابی دیگر بخش ها به ویژه قطعات نزدیک کیبورد نیز منجر شود.
 برای همین مراقبت از این قطعه اهمیت زیادی دارد. یکی از چیزهایی که به صفحه کلید لپ تاپ آسیب رسانده و ساختار دکمه‌ های آن را نابود می‌ کند، استفاده غلط است. بعضی کاربران عادت دارند که همیشه با فشار دست زیاد از صفحه کلید استفاده کنند. این موضوع می‌ تواند به سرعت و پس از چند بار تایپ کردن متن، کلید های کیبورد شما را خراب کند. 
چرا که با هر باری که شما به دکمه های کیبورد فشار زیادی وارد می کنید، بخش های داخلی آن مورد آسیب قرار گرفته و پس از مدت نه چندان زیادی کلید ها خراب می شوند. تعویض یک یا چند کلید آسیب دیده از صفحه کلید ممکن نبوده و شما مجبور می شوید با هر بار خراب شدن دکمه ها،‌ کل صفحه کلید لپ تاپ خود را عوض کنید.
برای همین منطقی ترین چیز این است که همیشه خیلی آرام با صفحه کلید کار کنید. دیگر موضوعی که به مرور زمان باعث خراب شدن کیبورد لپ تاپ می شود، عدم تمیز کردن مرتب آن است. شما نباید اجازه دهید که روی صفحه کلید لپ تاپ گرد و خاک بنشیند. چرا که این گرد و غبار بسیار ریز بوده و می‌توانند از لای درز بین دکمه ها وارد قسمت های داخلی سیستم شوند.
 برای همین تمیز کردن مرتب کیبورد لپ تاپ یکی از عواملی بوده که باعث افزایش عمر صفحه کلید می شود. البته شما می توانید هر چند ماه یک بار به مراکز معتبر و مخصوص این حوزه مانند نمایندگی تعمیرات حرفه ای لپ تاپ در کرج مراجعه کرده تا تمامی اجزای سخت افزاری سیستم شما را به خوبی سرویس و پاکسازی نمایند. در این صورت دیگر شاهد خراب شدن کیبورد به علت گرد و خاک و آشغال های کوچک نخواهید بود.

چه عواملی باعث خرابی کیبورد لپ تاپ می شود؟

یکی از مضر ترین چیز ها برای لپ تاپ و یا هر دستگاه یا وسیله دیجیتالی دیگر، مایعات است. وارد شدن مایعات به داخل قسمت های فیزیکی لپ تاپ باعث سوختن و از کار افتادن قطعات آن می‌ شود. به همین ترتیب رطوبت برای صفحه کلید نیز بسیار مضر است. از آنجایی که میان کلید های صفحه کلید درزهایی ریز وجود داشته و مایعات نیز به علت خاصیت خود می توانند به راحتی از آن عبور کنند، آب خوردگی کیبورد به طور قطعی خرابی آن را در پی خواهد داشت. مگر در شرایط خاص که مقدار رطوبت بسیار کم باشد. برای همین بهتر است همواره هنگام کار با لپ تاپ مایعات را از آن دور نگه دارید.
 دیگر موردی که برای کیبورد بسیار خطرناک می باشد، وارد شدن ضربه و یا فشار زیاد است. اجزای داخلی کلید های کیبورد بسیار ظریف هستند و به همین علت در اثر ضربه و فشار، شکنندگی بالایی دارند. به همین خاطر توصیه داریم صفحه کلید سیستم را از هرگونه فشار یا صدمه حفظ کنید.

تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ در نمایندگی لپ تاپ کرج

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج، یک مرکز حرفه ای در زمینه لپ تاپ و کامپیوتر بوده که می تواند در حوزه تعمیر و تعویض کیبورد نیز به شما عزیزان خدمت‌ رسانی کند. برای بهره مندی از خدمات تعمیر و یا تعویض صفحه کلید لپ تاپ خود با هر مدل و برندی، می توانید به مرکز نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج مراجعه کنید.
کارشناسان ما همیشه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در حوزه تعمیر و تعویض کیبورد و دیگر خدمات سخت افزاری هستند. همچنین تمامی امور نرم افزاری از جمله نصب ویندوز، ویروس کشی، نصب برنامه های عمومی و تخصصی و ... نیز در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج انجام می شود.

بررسی مشکلات کیبورد لپ تاپ و رفع آن در نمایندگی کرج

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .